OGŁOSZENIA PARAFIALNE

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

07 maja 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

 

 1. Dzisiaj w I Niedzielę Miesiąca zapraszamy Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 14.00 do 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego miłosierdzia i następnie Męski Różaniec.

 

 1. W naszej świątyni nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.15. W Modzerowie w piątek o godz. 16.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach o godz. 19.00.

 

 1. Jutro, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Na Mszach świętych będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

 

 1. W środę, 10 maja zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 z okazji imienin O. Damiana.

 

 1. W piątek, 12 maja na wieczorną Mszę świętą zapraszamy Rycerzy Kolumba i ich rodziny.

 

 1. W sobotę, 13 maja o godz. 11.00 uroczystość I Komunii Świętej.

 

 1. W sobotę, 13 maja w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Msza święta z okazji odpustu parafialnego wyjątkowo o godz. 17.00. Wcześniej od godz. 16.15 nabożeństwo majowe. Procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wyruszy z kościoła na osiedle przy ulicy Płockiej o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.

 

 1. Za tydzień w niedzielę na Mszy świętej o godz. 13.00 odbędzie się uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej, dlatego osoby które zwyczajowo chodzą na tę godzinę zapraszamy wyjątkowo na inną godzinę Mszy świętej.

 

 1. Począwszy od poniedziałku 8 maja rozpoczynają się w katedrze włocławskiej XXXII Katedralne Koncerty Organowe. Koncerty będą się odbywały w każdy poniedziałek do 12 czerwca włącznie o godz. 19.00. Więcej informacji znajduje się na plakacie.

 

 1. W dniu 19 maja odbędzie się w Licheniu XIII Konwencja Stanowa Rycerzy Kolumba. Msza święta w bazylice o godz. 17.00. Wyjazd z placu kościelnego o godz. 10.00. Koszt wyjazdu 50 złotych. Zapisy u Rafała Kocanowskiego.

 

 1. Kontynuujemy drugą część „Wizyty duszpasterskiej” w wersji „od domu do domu”. Plan wizyty na ten tydzień jest następujący:
 • poniedziałek 08.05.2023 - od 15.30 ulica Krzemowa.
 • wtorek 09.05.2023 – od 15.30 ulica  Skalna.
 • czwartek 11.05.2023 – od 15.30 ulica Graniczna, Nad Strugą, Okopowa, Kotlarska.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia pw Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku, siedziba: Włocławek, Płocka 167A.