Ogłoszenia parafialne

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

15 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

 

 1. Wczoraj przeżywaliśmy w naszej diecezji piękne ogólnopolskie wydarzenie modlitewne „Polska pod krzyżem”. Bardzo dziękuję rodzinom z naszej parafii, które kolejny raz otworzyły swoje serca i domy dla pielgrzymów z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach w diecezji warszawsko-praskiej. W imieniu pielgrzymów dziękuję.

 

 1. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

 

 1. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 18.30. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

 

 1. W czwartek 19 września 2019 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny.

 

 1. W nowym roku duszpasterskim rozpoczynamy przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Najbliższe spotkanie z rodzicami kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się 22 września 2019, natomiast do I Komunii Świętej 29 września 2019. Spotkania odbędą się po Mszy świętej o godz.11.00 w kościele parafialnym.

 

 1. W dniach 21-22 września 2019 odbędzie się VI Pielgrzymka Rowerowa Szlakiem Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne dzisiaj 15 września 2019 o godz. 17.00.

 

 1. W dniach 21-22 września 2019 odbędzie się 35. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Szczegółowy program pielgrzymki jest zapisany na plakacie wywieszonym na drzwiach kościoła.

 

 1. W dniach od 21 do 28 września w naszej parafii odbędzie się Peregrynacja Ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Ta wyjątkowa peregrynacja jest organizowana przez Rycerzy Kolumba w całej Polsce. We Włocławku tylko nasza parafia doświadczy tej wyjątkowej łaski. Dlatego serdecznie zapraszamy naszych parafian do nawiedzenia kościoła parafialnego w tym czasie, aby pomodlić się przed tym wyjątkowym wizerunkiem Matki Bożej. Do tego nawiedzenia są zaproszone wszystkie parafie naszych włocławskich dekanatów. Zapraszajmy też naszych znajomych i przyjaciół z innych parafii i miejscowości. Każdego dnia na wieczorną Mszę świętą zostały zaproszone dwie parafie. Stosowny plakat z programem jest wywieszony na drzwiach kościoła.

 

 1. W niedzielę 29 września 2019 u OO. Franciszkanów we Włocławku odbędą się wielkie uroczystości z okazji:
 • 375 – lecie konsekracji kościoła,
 • 50 – lecie parafii pw. Wszystkich Świętych,
 • 10 – lecie ustanowienia sanktuarium.

          Msza święta o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Meringa. Jesteśmy na te uroczystości zaproszeni więc               skorzystajmy z tego wyjątkowego dziękczynnego zaproszenia.

 

 1. Już dzisiaj informujemy, że w dniach 11-12 października 2019 odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rycerzy Kolumba na Jasną Górę. Koszt wyjazdu będzie podany w późniejszym terminie. Wszelkich informacji udziela i zapisy prowadzi Pan Rafał Kocanowski.

 

 1. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.

 

 

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

8 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

 

 1. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.

 

 1. W środę 11 września zapraszamy na różaniec i wieczorną Eucharystię czcicieli Matki Bożej Bolesnej, Patronki Dobrej Śmierci.

 

 1. W piątek na wieczorny różaniec, Mszę świętą i spotkanie formacyjne zapraszamy Rycerzy Kolumba.

 

 1. Nabożeństwa Fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim w piątek o godz. 20.00 gromadzimy się w Józefowie przy figurze Matki Bożej i procesjonalnie z figurą Matki Bożej Fatimskiej przejdziemy do kapliczki u zbiegu ulic Rybnickiej i Alei Kazimierza Wielkiego. W tym spotkaniu zapowiedziała swój udział grupa pielgrzymów przyjeżdżających na spotkanie „Polska pod krzyżem” z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach z diecezji warszawsko-praskiej. Po tej procesji będziemy potrzebowali tych ludzi położyć spać na terenie naszej parafii. Dlatego poszukujemy 100 miejsc noclegowych. Zwracamy się do naszych niezawodnych parafian, którzy zawsze przyjmują pielgrzymów, aby i tym razem okazali swoje dobre i niezawodne serce. Proszę o to, aby chętne rodziny na przyjęcie pielgrzymów zgłaszały się do zakrystii, abyśmy wiedzieli ile i gdzie mamy zapewnionych noclegów.

 

 1. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz. 7.30 i 18.30. Tego dnia na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem odbędzie się spotkanie „Polska pod krzyżem”. Podaję kilka ważnych informacji dla naszych parafian, którzy będą chcieli wziąć udział w tym wielkim wydarzeniu. Parafianie, którzy na miejsce modlitwy będą chcieli udać się pieszo. Nasza parafia dołącza się do grupy, która będzie szła ze Szpetala Górnego poprzez tamę. Gromadzą się oni na tamie pod krzyżem i o godz.7.30 wyruszają pieszo w asyście Straży Pożarnej do Kruszyna.

 

 1. W związku ze zbliżającą się akcją modlitewną „Polska pod Krzyżem”, podajemy kilka ważnych informacji dla Pielgrzymów i Wolontariuszy.
 • Przypominany, że spotkanie modlitewne "Polska pod Krzyżem" ma charakter pokutno-ekspiacyjny; prosimy, aby taki nastrój panował również podczas pielgrzymowania do Kruszyna oraz w czasie powrotu do domów.
 • Prosimy Pielgrzymów o przybycie na spotkanie - w miarę możliwości - w stanie łaski uświęcającej (na miejscu będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, jednak może się to wiązać z bardzo długim oczekiwaniem).
 • Prosimy o przywiezienie domowych krzyży, które będą uroczyście poświęcone podczas modlitewnego spotkania.
 • Prosimy o zabranie ze sobą rzeczy cieplejszych oraz przeciwdeszczowych na wypadek trudniejszej pogody.
 • Jeżeli to możliwe, prosimy o zabranie małych składanych turystycznych krzesełek bądź kocyków, na których będzie można usiąść (w sektorach nie będzie przygotowanych wcześniej miejsc siedzących: ławek, krzeseł, itp.).
 • Na miejscu będzie możliwość zakupienia ciepłych lub zimnych posiłków (w cenie 10 zł za posiłek) oraz ciepłych lub zimnych napojów (w cenie 5 zł).
 • Wokół lotniska przygotowane będą płatne prywatne parkingi: dla autokarów - 50 zł (odległość do 500 m od miejsca wydarzenia), dla samochodów osobowych - 20 zł (odległość do 1,5 km od miejsca wydarzenia).
 • Odprawa służb medycznych będzie miała miejsce 14 września o godz. 8.00 przy szpitalu polowym na lotnisku.
 • Odprawa zgłoszonych wolontariuszy - 14 września, o godz. 7.30, przy wejściu do sektorów. Uwaga:Tylko zarejestrowani, bądź zgłoszeni wolontariusze mogą pełnić posługi podczas wydarzenia.
 • Uruchomione będą dodatkowe autobusy MPK (linia nr 13), kursujące co 20 minut na trasie: ul. Promienna (pętla) - Plac Wolności - lotnisko (pętla) od godz. 6.00 (14.09) do godz. 2.00 (15.09).

 
Uwagi dotyczące dojazdu na parkingi
 
Droga nr 91 (stara "jedynka") od strony Torunia lub Kowala (podobnie trasa od strony włocławskiej tamy, Lipna, Płocka) – kierujemy się na ul. Wronią, Kruszyńską (od strony Torunia) lub Aleją Królowej Jadwigi (droga nr 62 - od strony Kowala, Płocka, tamy) do Ronda Falbanka, tam kierunek Włocławek-Michelin; za Michelinem - samochody osobowe zjeżdżają na Smólsk - Kruszyn, a następnie na wyznaczone parkingi;

Pozostałe informacje:
 
a) Dla ułatwienia dojazdu do parkingów wprowadzone zostaną kierunkowe tablice informacyjne.
b) Ruchem kierować będzie Policja i oznakowani Wolontariusze.
c) Szczególna ostrożność i wzajemna życzliwość usprawni działania.
d) Obowiązuje bezwzględny zakaz parkowania w przypadkowych miejscach na trasie Włocławek-Michelin, w Michelinie i Kruszynie.
e) Uprasza się o cierpliwość i duchowy, pątniczy charakter podróży.
f) Prosimy o czytelne oznakowanie pojazdów pielgrzymkowych.
g) Z pewnością przydadzą się naładowane baterie telefonów, latarki…
h) Plenerowy posterunek Policji znajduje się na placu celebry.

Program wydarzenia „Polska pod Krzyżem”
 
7.30 - Wymarsz sprzed krzyża na tamie - dla chętnych pragnących udać się pieszo na lotnisko w Kruszynie;
 
9.00 - Przyjmowanie pielgrzymów na placu;
 
10.45 - Zawiązanie wspólnoty;
 
11.00 - Różaniec: tajemnice bolesne;
 
11.30 - Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz;
 
13.00 - Przerwa na posiłek;
 
15.00 - Msza Święta pod przewodnictwem i z homilią biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, poprzedzona uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego;
 
17.30 - Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo (wersja audio) oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek
 
18.30 - Przerwa;
 
20.00 - Droga Krzyżowa;
 
22.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu (dla chętnych);
 
03:00 - Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli (Święto Matki Bożej Bolesnej)
 

 1. Natomiast osoby, które z różnych powodów nie mogą udać się na spotkanie na lotnisku w Kruszynie zapraszamy na nasze parafialne spotkanie pod krzyżem po Mszy świętej wieczornej około 19.30. Spotkamy się pod Krzyżem Misyjnym i tutaj zawierzymy naszą parafię i nasze rodziny. Zabierzmy ze sobą krzyże z naszych domów, tutaj ponownie je poświęcimy i zawierzymy naszą parafię. Mieszkańców poszczególnych dzielnic w parafii proszę abyście w duchu solidarności z całą parafią jak i z Kruszynem modlili się o godz. 19.30 pod krzyżami w waszych dzielnicach czy wioskach. Niech to będzie piękny czas wspólnej modlitwy za Polskę.

 

 1. W dniach 21/22 wrzesień odbędzie się VI Pielgrzymka Rowerowa Szlakiem Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne 15 września 2019 o godz. 17.00.

 

 1. W dniach od 21 do 28 września w naszej parafii odbędzie się Peregrynacja Ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Ta wyjątkowa peregrynacja jest organizowana przez Rycerzy Kolumba w całej Polsce. We Włocławku tylko nasza parafia doświadczy tej wyjątkowej łaski. Dlatego serdecznie zapraszamy naszych parafian do nawiedzenia kościoła parafialnego w tym czasie, aby pomodlić się przed tym wyjątkowym wizerunkiem Matki Bożej. Do tego nawiedzenia są zaproszone wszystkie parafie naszych włocławskich dekanatów. Zapraszajmy też naszych znajomych i przyjaciół z innych parafii i miejscowości. Każdego dnia na wieczorną Mszę świętą zostały zaproszone dwie parafie. Stosowny plakat z programem jest wywieszony na drzwiach kościoła.

 

 1. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.

 

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

 

 1. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.

 

 1. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy Mu zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny.

 

 1. W poprzednią niedzielę przeżywaliśmy w naszej parafii Dożynki Parafialne wraz z II Przeglądem Zespołów Senioralnych i Folklorystycznych. Było bardzo pięknie i radośnie. Niech żałują Ci, którzy razem z nami się nie radowali z tego wyjątkowego dnia. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób się przyczynili do przygotowania tej podniosłej uroczystości. Dziękuję za przygotowane wieńce z Modzerowa, Józefowa i Łęgu. Były one przepiękne. Bardzo dziękuję za wszystkie ciasta, chleby dożynkowe, żurek, kiełbasy, kaszanki, chleb ze smalcem i ogórkiem, kawy, herbaty i wszelkiego rodzaju jadło, którego nie brakowało. Bardzo dziękuję za przygotowanie dekoracji placu kościelnego mieszkańcom Józefowa. Swoje ukryte talenty w tym względzie ukazali Łukasz Kantorski wraz z rodzicami, pani Helena Przybyszewska z rodziną, sołtys Mariola Wichrowska z rodziną, Krystyna Szymańska oraz radna pani Monika Michalak. Bardzo dziękuję całej ekipie pani Ireny Naczmańskiej za przygotowanie i wydawanie żurku i innych smakołyków. Bardzo dziękuję zespołowi „Łęgowianie” za współorganizację całych dożynek. Natomiast Rycerzom Kolumba dziękuję, za opiekę nad organizacją całego przedsięwzięcia dotyczącego Dożynek Parafialnych jak i II Przeglądu Zespołów Senioralnych i Folklorystycznych. Nagrodę puchar proboszcza naszej parafii w tym roku wygrał zespół „Piast”, natomiast za najpiękniejszy wieniec dożynkowy nagrodę czek na 300 złotych ufundowany przez Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Panią Annę Gembicką otrzymali mieszkańcy Józefowa. Za wszelkie artykuły spożywcze zebraliśmy 1143,44 zł. Pieniądze te wzmocnią fundusz budowlany. Jeżeli kogoś pominąłem w podziękowaniu to przepraszam i Wszystkim z serca za wszystko dziękuję.

 

 1. W tym tygodniu po wakacyjnej przerwie wznawiamy wizyty u chorych. Ojciec Ludwik swoich chorych odwiedzi w poniedziałek od godz. 10.00. Natomiast O. Damian swoich chorych z grupy I (Łęg, Rozdroże, Modzerowo) ze względu na rozpoczęcie roku szkolnego odwiedzi dopiero w piątek 6 września od godz. 10.00. Chorych z grupy II (Rybnica, Józefowo) we wtorek 3 września od godz.10.00. Chorych z grupy III (Płocka-Centrum, Papieżka i Zielna) w środę od godz.10.00.

 

 1. We wtorek na wieczorną Mszę świętą zapraszamy Róże Różańcowe.

 

 1. W środę Msza święta zbiorowa za zmarłych.

 

 1. W czwartek o godz.12.00 wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Jest jeszcze wolnych kilka miejsc. Koszt tego wyjazdu (dużym autobusem) wyniesie 40 złotych od osoby. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy świętej.

 

 1. Serdecznie zapraszamy na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czasie adoracji o godz. 21.00.

 

 1. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 7.15. Spowiedź św. w piątek w Modzerowie od godz. 16.00 natomiast w kościele parafialnym od godz.17.00. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania (od szóstej klasy włącznie) zapraszamy w piątek na spowiedź, Mszę świętą wieczorną i na spotkanie formacyjne po Mszy świętej.

 

 1. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 7.30. Po Mszy Świętej zapraszamy na comiesięczne Nabożeństwo Maryjne Pierwszych Sobót Miesiąca.

 

 1. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca przypadnie niedziela inwestycyjna. Potrzeby budowlane są wielkie dlatego prosimy o pomoc w ich realizacji.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.

 

 1. Przeczytać zaproszenie na pielgrzymkę do Skępego. Stosowny plakat znajduje się w gablocie.>>>>>>>>>>

 

 1. Zbliża się 14 września i jednocześnie wielka akcja ewangelizacyjno – pokutna „Polska pod krzyżem”, która zgromadzi tysiące osób na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem. Organizatorzy poszukują wolontariuszy (około 600 osób) do pomocy w tym wielkim przedsięwzięciu organizacyjnym. Osoby, które chciałyby pomagać jako wolontariusze (bez granicy wiekowej) mogą się zgłaszać do zakrystii.

 

 1. Wiele osób z całej Polski, którzy chcą przybyć na spotkanie „Polska pod krzyżem” dzwoni poszukując noclegów z 13/14 września. Dlatego ogłaszamy poszukiwania noclegów w naszej parafii dla około 150 osób. Liczę, że skoro przyjmujemy pielgrzymów w wakacjach z Elbląga to i uda nam się znaleźć miejsca noclegowe na to spotkanie. Proszę rodziny, które chcą przyjąć ludzi na nocleg o zapisanie się w zakrystii.

 

 1. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Kazimierza Kacprzyka i śp. Elżbietę Andrzejewską. Wieczny odpoczynek…

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

18 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

 

 1. Tradycyjnie 19-ego każdego miesiąca zapraszamy na Mszę świętą wieczorną w intencji naszej Ojczyzny i o kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki, czyli już w poniedziałek.

 

 1. We wtorek 20 sierpnia o godz.17.00 w Centrum Kultury „BROWAR – B” odbędzie się pokaz filmu pt. „GOLIAT-ZAPOMNIANY BOHATER” oraz spotkanie z bohaterem tego filmu Profesorem Julianem Kulskim – żołnierzem Armii Krajowej, uczestnikiem Powstania Warszawskiego i ekspertem Banku Światowego. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy film i spotkanie. Więcej informacji na plakacie. Wstęp jest wolny.

 

 1. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

 

 1. Już dzisiaj informujemy, że za tydzień w niedzielę 25 sierpnia już tradycyjnie, odbędą się w naszej parafii Dożynki Parafialne. Bardzo proszę, aby wioski naszej parafii (Modzerowo i Józefowo) oraz poszczególne dzielnice i Ogródki Działkowe przygotowały własne wieńce lub kosze dożynkowe. Będzie konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy Tej niedzieli w naszej parafii nie będzie Mszy świętych w kościele parafialnym o godz. 9.00 i 11.00. Natomiast główna Msza Święta Dożynkowa zostanie odprawiona o godz. 13.00. Proszę o pomoc w udekorowaniu placu kościelnego. W ramach naszych Dożynek Parafialnych odbędzie się II Przegląd Pieśni Senioralnych i Folklorystycznych o puchar Proboszcza naszej parafii. Serdecznie wszystkich naszych parafian i gości zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony. Będzie wesoło, śpiewająco i będzie się działo.

 

 1. Trwają cały czas prace budowlane na wieży. Tydzień temu na cele inwestycyjne zebraliśmy 1961 zł. Indywidualne ofiary na cele budowlane można składać w zakrystii bądź w kancelarii. Za wszelką pomoc wyrażamy nasze serdeczne podziękowanie.

 

 1. W najnowszym numerze „Idziemy” jest informacja o naszej parafii. Zapraszamy do lektury.

 

 1. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia pw Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku, siedziba: Włocławek, Płocka 167A.