Ogłoszenia parafialne

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

18 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

 

  1. Tradycyjnie 19-ego każdego miesiąca zapraszamy na Mszę świętą wieczorną w intencji naszej Ojczyzny i o kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki, czyli już w poniedziałek.

 

  1. We wtorek 20 sierpnia o godz.17.00 w Centrum Kultury „BROWAR – B” odbędzie się pokaz filmu pt. „GOLIAT-ZAPOMNIANY BOHATER” oraz spotkanie z bohaterem tego filmu Profesorem Julianem Kulskim – żołnierzem Armii Krajowej, uczestnikiem Powstania Warszawskiego i ekspertem Banku Światowego. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy film i spotkanie. Więcej informacji na plakacie. Wstęp jest wolny.

 

  1. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

 

  1. Już dzisiaj informujemy, że za tydzień w niedzielę 25 sierpnia już tradycyjnie, odbędą się w naszej parafii Dożynki Parafialne. Bardzo proszę, aby wioski naszej parafii (Modzerowo i Józefowo) oraz poszczególne dzielnice i Ogródki Działkowe przygotowały własne wieńce lub kosze dożynkowe. Będzie konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy Tej niedzieli w naszej parafii nie będzie Mszy świętych w kościele parafialnym o godz. 9.00 i 11.00. Natomiast główna Msza Święta Dożynkowa zostanie odprawiona o godz. 13.00. Proszę o pomoc w udekorowaniu placu kościelnego. W ramach naszych Dożynek Parafialnych odbędzie się II Przegląd Pieśni Senioralnych i Folklorystycznych o puchar Proboszcza naszej parafii. Serdecznie wszystkich naszych parafian i gości zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony. Będzie wesoło, śpiewająco i będzie się działo.

 

  1. Trwają cały czas prace budowlane na wieży. Tydzień temu na cele inwestycyjne zebraliśmy 1961 zł. Indywidualne ofiary na cele budowlane można składać w zakrystii bądź w kancelarii. Za wszelką pomoc wyrażamy nasze serdeczne podziękowanie.

 

  1. W najnowszym numerze „Idziemy” jest informacja o naszej parafii. Zapraszamy do lektury.

 

  1. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia pw Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku, siedziba: Włocławek, Płocka 167A.