STRONA GŁÓWNA arrow PARAFIA arrow Grupy Parafialne arrow Ministranci arrow W służbie Bogu i ludziom
W służbie Bogu i ludziom PDF Drukuj E-mail
image002.jpgDnia 27 lutego br. w parafii Matki Bożej Fatimskiej  we Włocławku odbyła się uroczysta ceremonia przyjęcia do grona Liturgicznej Służby Ołtarza i obłóczyn czterech kandydatów. Byli to: Maksymilian Kasprzyk, Jakub Kasprzyk, Arkadiusz Kostuniak, Maciej Lewandowski.  Mszy przewodniczył Ojciec Szymon M. Korytowski -  wikariusz,  a zarazem opiekun.

Jakub, Maksymilian i Maciej dołączyli jako kandydaci jesienią 2009 roku. Opiekunem w tym czasie był Ojciec Michał M. Krysztofowicz. Początek był  trochę trudny, gdyż czekała ich nauka o służbie przy ołtarzu. Do końca 2009 roku wzięli udział razem z innymi ministrantami w turnieju piłki halowej.  Osiągali sukcesu w konkursach organizowanych przez parafię, jak i poza nią. Arkadiusz natomiast dołączył do liturgicznej służby ołtarza w lutym 2010 roku.

Obecny opiekun ministrantów, o. Szymon, uczy naszych ministrantów, jak i innych z naszej parafii, gry na instrumentach muzycznych oraz organizuje czuwania modlitewne. W ferie 2011 zorganizował wyjazd do Zakopanego, który wypadł doskonale.  Br. Stanisław M. Krause pomaga nam zawsze i organizuje wycieczki i obozy m.in. w wakacje 2010 w Zaborzu k/ Częstochowy. Dzięki nim uroczystość obłóczyn nabrała uroczysty charakter.  Życzę sobie, jak i moim kolegom wytrwaniu w posłudze.

Arkadiusz Kostuniak
Foto: Danuta Szmajda i Paweł Kamiński
 


< Poprzedni   Następny >
Dzisiaj jest:
22 Czerwca 2018
Piątek
Imieniny obchodzą:
Achacjusz, Achacy,
Agenor, Alban,
Broniwoj, Flawiusz,
Innocenty,
Innocenta, Kirył,
Paulina
Do końca roku zostało 193 dni.
Siła różańca
croppednowennapompejanska.jpg
Rycerze Kolumba
level0_logo.gif


diecezja_m.gif

biblia.png

serwispapieski_2.png 

Gościmy
Aktualnie jest 40 gości online
Statystyka
Użytkownicy: 43
Newsy: 1403
Odnośniki: 18
odwiedzających: 3337989