muzeum1.jpg

Strona główna arrow Grupy Parafialne arrow Ministranci arrow W służbie Bogu i ludziom
W służbie Bogu i ludziom PDF Drukuj E-mail
image002.jpgDnia 27 lutego br. w parafii Matki Bożej Fatimskiej  we Włocławku odbyła się uroczysta ceremonia przyjęcia do grona Liturgicznej Służby Ołtarza i obłóczyn czterech kandydatów. Byli to: Maksymilian Kasprzyk, Jakub Kasprzyk, Arkadiusz Kostuniak, Maciej Lewandowski.  Mszy przewodniczył Ojciec Szymon M. Korytowski -  wikariusz,  a zarazem opiekun.

Jakub, Maksymilian i Maciej dołączyli jako kandydaci jesienią 2009 roku. Opiekunem w tym czasie był Ojciec Michał M. Krysztofowicz. Początek był  trochę trudny, gdyż czekała ich nauka o służbie przy ołtarzu. Do końca 2009 roku wzięli udział razem z innymi ministrantami w turnieju piłki halowej.  Osiągali sukcesu w konkursach organizowanych przez parafię, jak i poza nią. Arkadiusz natomiast dołączył do liturgicznej służby ołtarza w lutym 2010 roku.

Obecny opiekun ministrantów, o. Szymon, uczy naszych ministrantów, jak i innych z naszej parafii, gry na instrumentach muzycznych oraz organizuje czuwania modlitewne. W ferie 2011 zorganizował wyjazd do Zakopanego, który wypadł doskonale.  Br. Stanisław M. Krause pomaga nam zawsze i organizuje wycieczki i obozy m.in. w wakacje 2010 w Zaborzu k/ Częstochowy. Dzięki nim uroczystość obłóczyn nabrała uroczysty charakter.  Życzę sobie, jak i moim kolegom wytrwaniu w posłudze.

Arkadiusz Kostuniak
Foto: Danuta Szmajda i Paweł Kamiński
 


< Poprzedni   Następny >
Dzisiaj jest:
26 Maja 2015
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Beda, Filip,
Marianna, Paulina,
Więcemił, Wilhelmina
Do końca roku zostało 220 dni.
Kancelaria
wtorek
9.00 - 10.00
środa
pół godziny
po wieczornej Mszy św.
sobota
9.00 - 10.00
Majowe
maryja_1.jpg
W drogę z nami
plakat_medj.png

diecezja_m.gif

biblia.png

serwispapieski_2.png 

Gościmy
Aktualnie jest 13 gości online
Statystyka
Użytkownicy: 43
Newsy: 1196
Odnośniki: 22
odwiedzających: 1339498
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?