logo image
STRONA GŁÓWNA
SANKTUARIUM
PARAFIA
MUZEUM
GALERIA
CZYTELNIA
OGŁOSZENIA
PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
Kancelaria
wtorek
9.00 - 10.00
środa
pół godziny
po wieczornej Mszy św.
sobota
9.00 - 10.00


logo image

<logo image

logo image
STRONA GŁÓWNA arrow OGŁOSZENIA
Ogłoszenia i intencje PDF Drukuj E-mail
SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
29 lipca 2018
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.

2. Dzisiaj jak zapowiadaliśmy tydzień temu po Mszach świętych będziemy święcić wszelkie pojazdy, którymi poruszamy się po naszych drogach i ścieżkach rowerowych. Ofiary przy tej okazji zbierane wspierają akcję charytatywną pod nazwą „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy”. Środki z tej akcji są przeznaczone na cele związane z zakupem środków transportu dla misjonarzy. Zachęcamy przed każdą podróżą do odmówienia jakiejkolwiek modlitwy i powierzenia swojej podróży św. Krzysztofowi – Patronowi podróżujących.

3. Rycerze Kolumba dzisiaj po Mszach świętych będą do puszek zbierać ofiary na wsparcie dla naszych chorych i seniorów.  Za dobre serce serdecznie dziękujemy.

4. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

5. W środę Msza święta zbiorowa za zmarłych. Karteczki z imionami i nazwiskami naszych zmarłych prosimy przynosić bezpośrednio przed Mszą świętą do zakrystii.

6. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w środę wieczorem.

7. W czwartek 2 sierpnia zapraszamy na kolejne Spotkanie Papieskie o godz. 18.30.

8. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się o święte i nowe powołania kapłańskie i zakonne.

9. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania w Modzerowie od godz.16.00, natomiast w kościele parafialnym od godz. 17.30. Natomiast na Mszach świętych zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata.

10. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. O godz. 7.00 zapraszamy do wspólnego śpiewania Godzinek o Niepokalanym Sercu Maryi, następnie Msza święta z takiego też formularza oraz bezpośrednio po rannej Mszy świętej Nabożeństwo Maryjne Pierwszych Sobót Miesiąca. Od tego miesiąca – już na stałe - taki będzie układ godzinowy Nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca.

11. Nadal poszukujemy noclegów dla uczestników 26. Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej. Przybędą oni do nas 3 sierpnia około godz. 18.00. Potrzebujemy noclegi dla 300 osób. Rodziny, które pragną przyjąć na nocleg pielgrzymów zapraszamy do zgłoszenia tego faktu w zakrystii. Na ten czas mamy zgłoszone noclegi dla 28 osób. 

12. W dniach od 6 do 13 sierpnia odbędzie się 30. Pielgrzymka Piesza z Włocławka na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii Katedralnej. Więcej informacji znajduje się na plakacie.

13. Osoby, które jeszcze nie wpłaciły na wyjazd do Gietrzwałdu proszę, aby tego dokonały w tym tygodni do środy włącznie.

14. Parafia Najświętszego Serca Jezusowego organizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w terminie od 16 do 29 sierpnia w Ośrodku Wczasowo-Rekolekcyjnym w Zakrzowie koło Wadowic. Koszt 800 złotych. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie i pod numerem telefonu: 608731037.

15. SPRAWY INWESTYCYJNE:
•    Mamy zgodę Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego na sprzedaż dla naszej parafii kaplicy w Modzerowie. Koszt działki wraz z kaplicą wyniesie 50.000 złotych i będzie rozłożone na pięć rat. Wpłaty po 10.000 co kwartał począwszy od 30 września tego roku. Kompletujemy odpowiednie dokumenty potrzebne do Notariusza.
•    W minionym tygodniu naprawiliśmy główne schody wejściowe na plebanię i schody wejściowe od strony kancelarii parafialnej. Poprzednie były już bardzo zużyte i wręcz niebezpieczne. Koszt tej inwestycji wyniósł 6.000 złotych.
•    Trwają prace projektowe związane z dużym kościołem. Powinny się one zakończyć w niedługim czasie, gdyż na koniec sierpnia jestem wraz z architektem umówiony na spotkanie z księdzem Biskupem, na pokazanie i zatwierdzenie projektu. 

16. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
•    Adrian Krzemiński (stan wolny) parafia Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku i Lena Małgorzata Szymańska (stan wolny) parafia tutejsza. Zapowiedz II.
•    Piotr Kowalewski (stan wolny) parafia św. Stanisława w Brześciu Kujawskim i Agnieszka Marta Wojewódzka (stan wolny) parafia tutejsza. Zapowiedz II.
•    Krzysztof Kryska (stan wolny)  parafia tutejsza i Małgorzata Komorowska (stan wolny) parafia św. Antoniego w Czerniewicach. Zapowiedz I.
•    Adrian Śmigielski (stan wolny) parafia tutejsza i Edyta Magdalena Szczerbiak (stan wolny) parafia Opieki Matki Bożej w Osięcinach. Zapowiedz I.
•    Radosław Dorian Sakowski (stan wolny) parafia Najświętszego Serca Jezusowego  we Włocławku i Anna Izabela Zarębska (stan wolny) parafia Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku. Zapowiedz I.
•    Dawid Piaskowski (stan wolny) parafia tutejsza i Anna Grajek (stan wolny) parafia Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu. Zapowiedz I.


INTENCJE MSZALNE 29.07.2018 - 05.08.2018
Niedziela 29.07.2018
  9.00– Za śp. Wiesława Tobolczyka w 6 rocznicę śmierci – intencja od żony Elżbiety, syna Piotra z rodziną i siostry Niny z rodziną. 
11.00- Za śp. Krzysztofa Nowakowskiego – intencja od żony z dziećmi.
13.00– Intencja wolna.
18.30– Za śp. Paulinę, Kazimierza, Wiesławę, Stanisława, Jana Michalskich i zmarłych z rodziny Michalskich, Mystkowskich i Puchała.


Poniedziałek 30.07.2018
18.30– Za śp. Juliana, Władysława i Kunegundę Przytomskich oraz za śp. Wacławę i Jerzego Kowalskich.
                                                             
Wtorek 31.07.2018
Nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki
18.30– Za śp. Piotra Seroczyńskiego oraz Genowefę i Jana Jankowskich.
 
Środa 01.08.2018
Nowenna do św. Józefa
18.30– Msza Święta zbiorowa za zmarłych.

Czwartek 02.08.2018
18.30– Za śp. Łukasza Latowskiego, Anielę i Władysława Kacperskich i za śp. Stanisławę Kacperską.

Piątek 03.08.2018
18.30– Wynagradzająca Boskiemu Sercu Jezusa za grzechy nasze i całego świata.

Sobota 04.08.2018
Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej
  7.30– W intencji parafii.
17.00 – Ślub.
18.30– W intencji wszystkich Braci Pocieszycieli oraz ku czci N. M. P.

Niedziela 05.08.2018
  9.00– Za śp. Janinę i Stanisława Wilczyńskich – intencja od córki z rodziną.
11.00- Za śp. Krzysztofa Szymańskiego – intencja od wujka Franciszka z żoną i rodziną oraz od cioci Krystyny z rodziną.
13.00– Za śp. Jana Marcinkowskiego – intencja od siostry Heni z rodziną i chrześniaczki Wiesi z rodziną.
18.30– Za śp. Felicję i Leona Sadowskich.Dzisiaj jest:
21 Sierpnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Adolf, Adolfa,
Adolfina, Alf,
Bernard, Emilian,
Filipina,
Franciszek, Joanna,
Kazimiera, Męcimir
Do końca roku zostało 133 dni.
Siła różańca
croppednowennapompejanska.jpg
Rycerze Kolumba
level0_logo.gif


diecezja_m.gif

biblia.png

serwispapieski_2.png 

Gościmy
Aktualnie jest 35 gości online
Statystyka
Użytkownicy: 43
Newsy: 1415
Odnośniki: 18
odwiedzających: 3459664